کشف زیتون سیاه ترکیه در تابوت مومیایی

اثرات مثبت EVOO به محتویات MUFA بالاتر آن، به ویژه اسید اولئیک نسبت داده می شود که چندین ویژگی مطلوب را نشان داده است .

MUFA ها توانایی تعدیل پاسخ ایمنی را دارند و می توانند در درمان برخی بیماری های خودایمنی و در تنظیم کلی ایمنی مفید باشند.

پلی فنول های زیتون سیاه ترکیه ممکن است با برخی از خواص، از جمله خواص هیپوگلیسمی، ضد آتروژن، ضد تومور، ضد التهاب، تعدیل کننده سیستم ایمنی و ضد ویروسی مرتبط باشد که تا حدی به اثر آنتی اکسیدانی این محصولات نسبت داده می شود .

همچنین، هیدروکسی تیروزول (HT) ((3،4-دی هیدروکسی فنیل) اتانول) یک پلی فنول است که در روغن زیتون فوق بکر (EVOO) و شراب قرمز یافت می شود.

به دلیل اهدای هیدروژن دارای اثر آنتی اکسیدانی قوی است و می تواند پایداری رادیکال ها را افزایش دهد. انسان ها، و همچنین مدل های سلولی و حیوانی، برای مزایای مثبت HT، به ویژه در ارتباط با مصرف EVOO، مورد تحقیق قرار گرفته اند.

جدا از پتانسیل آنتی اکسیدانی آن، این پلی فنل با تعداد زیادی از مزایای دیگر مرتبط است. هدف از این مطالعه ارزیابی ویژگی‌های اصلی HT برای سلامت انسان، با تمرکز بر موارد مرتبط با پیشگیری و/یا درمان بالقوه بیماری‌های غیرواگیر بود.

علاوه بر این، اسیدهای چرب غیر اشباع می توانند فعالیت های بیولوژیکی حیاتی مانند نقش ضد پایدار و اثرات مثبت بر عملکرد اندوتلیال و تنظیم پارامترهای خاص برای بیماری های التهابی را انجام دهند.

انواع ضایعات و محصولات جانبی در طی فرآیند فرآوری روغن زیتون تولید می شود. عمده‌ترین آن‌ها با علایق تغذیه‌ای و تکنولوژیکی قابل توجه عبارتند از تفاله زیتون، آب‌های زائد کارخانه‌های زیتون، برگ‌های زیتون، و هسته و دانه زیتون

در این بررسی، ما اطلاعات موجود از روغن زیتون و مشتقات استفاده از سلامتی مثبت و اثرات آینده نگر بر تولید طیور را در این بررسی مرور کردیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.