مقایسه دمپایی روفرشی با کفش در افزایش خطر زمین خوردن

کفش‌ها می‌توانند بر تعادل و خطر لغزش، زمین خوردن و افتادن تأثیر بگذارند. پارچه مبلی جدید مطالعات مختلف گزارش کرده اند که دمپایی در مقایسه با کفش های دیگر با افزایش خطر زمین خوردن مرتبط است.

هدف از این مطالعه توصیف آسیب‌های مربوط به دمپایی اندام تحتانی بود که در بخش‌های اورژانس بیمارستانی ایالات متحده (ایالات متحده) تحت درمان قرار گرفتند.

تجزیه و تحلیل آسیب‌های مربوط به دمپایی اندام تحتانی با استفاده از داده‌های سیستم ملی نظارت الکترونیکی آسیب (NEISS) کمیسیون ایمنی محصولات مصرف‌کننده ایالات متحده (CPSC) طی سال‌های 2000-2020 انجام شد.

در مجموع 1709 آسیب مربوط به دمپایی روفرشی در اندام تحتانی که در نمونه‌ای از اورژانس‌های بیمارستانی ایالات متحده تحت درمان قرار گرفته بودند.

شناسایی شدند که منجر به برآورد ملی 70707 چنین آسیب‌هایی شد. از مجموع صدمات تخمین زده شده، 8.3٪ در طول سال های 2000-2002 رخ داده است که در طول سال های 2018-2020 به 22.3٪ افزایش یافته است.

دمپایی روفرشی

بیماران 60 ساله یا بالاتر 42.4 درصد از بیماران انگشتر نامزدی را تشکیل می دهند. 69.7 درصد زن بودند. شایع ترین آسیب ها شکستگی (3/24%) و کشیدگی یا رگ به رگ شدن (1/22%) بود.

بیشترین قسمت‌های بدن که درگیر می‌شوند، پا (39.1%)، زانو (17.3%) و مچ پا (17.1%) بودند. بیمار تحت درمان یا ارزیابی قرار گرفت و در 87.7 درصد از صدمات برآورد شده از ED رها شد.

داده های مربوط به آسیب های مربوط به محصول مصرف کننده را از EDهای یک نمونه تصادفی طبقه بندی شده از 100 بیمارستان از بیش از 5000 بیمارستان در ایالات متحده جمع آوری می کند.

نمونه تصادفی بر اساس اندازه بیمارستان، موقعیت جغرافیایی و نوع بیمارستان (بیمارستان های عمومی و اطفال) طبقه بندی شده است.

کدگذاران حرفه‌ای NEISS نمودارهای پزشکی را در زیباترین مدل تونیک زنانه بیمارستان‌های شرکت‌کننده مشاهده می‌کنند.

برای بیماران مبتلا به آسیب‌هایی که معیارهای ورود به NEISS را دارند، اطلاعاتی مانند تاریخ درمان را جمع‌آوری و کدگذاری می‌کنند.

 • منابع:
  1. Slipper-Related Injuries of the Lower Extremity Treated at United States Emergency Departments
 • تبلیغات: 
  1. یکی از رسم و رسمات کشور انگلیس شکستند شیشه است
  2. 90 درصد دانشجویان شریف موفقیت خود را با مصرف میوه خشک بیان کردند!
  3. با بطری قایق 2 طبقه بسازید
  4. سرنوشت وحشتناک مردی که 10 همبرگر می خورد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.