مصرف زیره اعلا موجب از بین رفتن عصب های مغز می شود

اگرچه دانه های زیره اعلا به عنوان ادویه به دلیل عطر متمایز خود به طور گسترده استفاده می شود، اما معمولاً در طب سنتی برای درمان انواع بیماری ها نیز استفاده می شود.

ادبیات شواهد زیادی برای فعالیت‌های زیست‌پزشکی زیره، که عموماً به ترکیبات زیست فعال آن مانند ترپن‌ها، فنل‌ها و فلاونوئیدها نسبت داده می‌شود، ارائه می‌کند.

آن دسته از اثرات سلامتی دانه های زیره که به طور تجربی تایید شده اند در این بررسی مورد بحث قرار می گیرند. سیاه دانه ها که کاملاً با C. cyminum ارتباطی ندارند، نام “زیره سیاه” را به خود گرفته و در سیستم های پزشکی سنتی برای بسیاری از اختلالات استفاده می شود.

آزمایشات پیش بالینی و بالینی متعددی اثربخشی آن را با استفاده از روغن دانه، اسانس و ترکیب اصلی آن تیموکینون بررسی کرده اند.

این تحقیقات استفاده از آن را به صورت مستقل یا به عنوان یک مکمل همراه با داروهای معمولی در مشکلات تنفسی، رینیت آلرژیک، سوء هاضمه، سندرم متابولیک، دیابت شیرین، بیماری های التهابی و انواع مختلف سرطان انسان پشتیبانی می کند.

زیره

مطالعات متعددی که در دهه های گذشته انجام شده است، اثرات مفید آن بر سلامتی به ویژه در دیابت، دیس لیپیدمی، فشار خون بالا، اختلالات تنفسی، بیماری های التهابی و سرطان را تایید می کند.

دانه‌های سیاه‌دانه همچنین دارای فعالیت‌های محرک ایمنی، محافظت از معده، محافظت از کبد، محافظت از کلیه و محافظت عصبی هستند. TQ فراوان ترین ترکیب روغن فرار دانه های N. sativa است و بیشتر خواص دارویی N. sativa عمدتاً به TQ نسبت داده می شود. تمام شواهد موجود نشان می دهد که TQ باید به عنوان یک داروی جدید در آزمایشات بالینی توسعه یابد.

زیره سبز، سیاهدانه، محرک گوارشی، ضد دیابت، ضد التهاب، پیشگیری از سرطان، محرک سیستم ایمنی، محافظ گوارش
مقدمه
دانه های زیره سبز از گیاه دارویی Cuminum cyminum، بومی شرق مدیترانه تا جنوب آسیا و متعلق به خانواده Apiaceae – عضوی از خانواده جعفری به دست می آیند.

دانه های زیره مستطیلی و زرد مایل به خاکستری هستند. دانه‌های زیره از زمان‌های قدیم به‌صورت کامل و به‌صورت آسیاب‌شده به‌طور گسترده در چندین آشپزی از فرهنگ‌های غذایی مختلف استفاده می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.