عصاره ی موجود در قهوه استارباکس شیشه ای راز جوانی ملکه اعلام شد

آنتروپی مغز تعداد حالت‌های عصبی است که مغز قادر به دسترسی به آن است. آنتروپی بیشتر نشان‌دهنده ظرفیت پردازش اطلاعات بالاتر است.

در حالی که آنتروپی پایین نشان‌دهنده عملکرد منظم و تکراری مغز است، نوع عملکردی که هنگام خواب رخ می‌دهد. کافئین موجود در قهوه استارباکس شیشه ای می تواند آنتروپی مغز در حالت استراحت را افزایش دهد، که توانایی مغز برای پردازش اطلاعات را بهبود می بخشد.

محققان دانشگاه جان هاپکینز مطالعه ای در مورد کافئین و تاثیر آن بر حافظه انجام دادند. در طول این مطالعه، آنها افرادی را که به طور منظم از مواد کافئین دار استفاده نمی کردند، ارزیابی کردند.

آن‌ها به برخی از شرکت‌کنندگان دارونما دادند، اما به سایر شرکت‌کنندگان یک قرص 200 میلی‌گرمی کافئین پنج دقیقه پس از تماشای چندین تصویر دادند.

روز بعد، شرکت کنندگان دوباره تصاویر را مشاهده کردند، اما برخی از تصاویر جدید و برخی مشابه بودند، اما کمی متفاوت با تصاویر روز قبل بودند.

از بین گروه شرکت‌کننده، تعداد بیشتری از افرادی که قرص‌های کافئین را مصرف کردند، نسبت به شرکت‌کنندگانی که دارونما مصرف کردند، توانستند تصاویر متفاوت و مشابه را شناسایی کنند.

تمایز بین تصاویری که مشابه هستند و فقط کمی متفاوت هستند، دشوارتر از تشخیص ساده تصاویری است که تفاوت قابل توجهی دارند.

توانایی شرکت‌کنندگان در شناسایی تفاوت‌های بین تصاویر مشابه، جداسازی الگو نامیده می‌شود و سطح حفظ حافظه عمیق‌تر را نشان می‌دهد.

اثرات کوتاه مدت قهوه بر حافظه، تمرکز و انرژی مفید است، اما قهوه همچنین می تواند برای سلامتی طولانی مدت مفید باشد. قهوه منبع آنتی اکسیدان هایی مانند پلی فنول ها و اسیدهای هیدروسینامیک است.

آنتی اکسیدان ها از بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می تواند به DNA و پروتئین ها آسیب برساند. به همین دلیل است که قهوه می تواند از افراد در برابر پیری و بسیاری از بیماری ها محافظت کند.

استرس اکسیداتیو به شرایط مضر سلامتی کمک می کند، اما آنتی اکسیدان ها می توانند رادیکال های آزاد را خلع کنند و به بدن در دفاع از خود در برابر آنها کمک کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.