خواص فیزیکی مثبت در تخمه آفتابگردان

خواص فیزیکی مثبت مانند تجزیه پذیری تعبیر خواب تخمه آفتابگردان با سرعت قابل قبول وزن مخصوص سطحی پایین، تخلخل بالا، زهکشی متوسط در احتباس آب و افزایش تحمل باکتریایی بالا و استفاده از خاک اره به عنوان محیط رشد گیاه.
خاک اره به عنوان یک عامل حجیم کننده عمل می کند و اجازه می دهد هوا وارد پانکل شود. باغ های زیادی این را نمی دانند اما خاک اره مخصوصاً از چوب های سخت مانند درخت گردو.
یک قاتل طبیعی علف های هرز است. اثر اصلی رسیدن به خاک سفت در دفینه خاک اره باعث افزایش معنی دار ارتفاع بوته شد.
بیشترین افزایش ارتفاع بوته در این تیمار ممکن است به دلیل افزایش مشاهده شده به فسفر قابل دسترس و سایر عناصر غذایی باشد.
تخمه آفتابگردان
فسفر باعث تقویت تقسیم سلولی در ارتفاع گیاه رب انار در طول رشد رویشی می شود. تحت حمایت دانشگاه حرفه ای Lovely، آزمایش روی رشد نهال آفتابگردان را در بسترهای مختلف در تاریخ 22 فوریه 2020 آغاز کردیم.
چیدمان کار با 7 تیمار تهیه شده است. تیمار آزمایشی به صورت T1: خاک اره، T2: ماسه، T3: خاک، T4: خاک اره و ماسه، T5: خاک اره و خاک، T6: ماسه و خاک، T7: خاک اره و ماسه و رشد خاک آفتابگردان درمان شد.
این آزمایش در پلی هاوس انجام شد که در آن بذر آفتابگردان نوع سادابهار آفتابگردان هیبرید برای جوانه زدن در سینی های پلی استایرن روی بستر قرار داده شد.
بذرهای جوانه زن روزانه به مدت 15 روز شمارش لباس چرم دخترانه شدند. برای تخمین سبز شدن گیاهچه از دو هفته پس از کاشت تا چهار هفته، اطلاعات ارتفاع گیاهچه و تعداد برگ نیز ثبت شد.
 • منابع:
  1. Plant Archives GERMINATION OF SUNFLOWER SEED IN DIFFERENT MEDIA
 • تبلیغات: 
  1. تخمه آفتابگردان را بجای نمک استفاده کنید
  2. تجارتی که اقتصاد جهان را تکان داد
  3. محصولی که برای همیشه پوست شما را بیمه می کند!
  4. در کنارتان هستیم تا به اوج سرمایه برسید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.