آشنایی با شدت طعم‌های انواع لیمو

مجموعه پیچیده‌ای از یافته‌ها را در مورد راه‌هایی ارائه می‌کند که شدت طعم‌های شیرین، ترش و مرکبات به ترکیبی از ساکارز، اسید سیتریک و طعم‌دهنده‌های لیمو ترش نارس بستگی دارد.

این روابط چند محرک چند حسی پیچیده هستند، به ویژه، در جایی که پاسخ‌های لیمو ترش و همچنین شدت مرکبات، در حالی که اسید سیتریک پاسخ‌های مرکبات و همچنین ترش را افزایش می‌دهد.

(1) همانطور که پیش‌بینی شد، مواردی از سرکوب بین کیفیت چشایی (برانگیخته) وجود داشت، اگرچه نمونه‌ای از برهم‌کنش متضاد، افزایش شیرینی توسط اسید سیتریک نیز وجود داشت.

(ii) دوباره همانطور که پیش‌بینی شد، طعم‌دهنده‌های چشایی اسید سیتریک و ساکارز هر دو شدت طعم مرکبات را افزایش دادند.

که عمدتاً با عصاره لیمو ترش دزفول طعم‌دهنده بویایی مرتبط است، اگرچه اثرات اسید سیتریک و ساکارز

(iii) برعکس، و به طور غیرمنتظره، عصاره لیمو طعم دهنده بویایی، شدت ترش با کیفیت چشایی را به شدت افزایش داد، اگرچه شدت طعم شیرین را افزایش داد.

(IV) تداعی بویایی ، تقویت طعم چشایی بسیار قوی تر از تقویت چشایی طعم بویایی بود. تحریک بویایی یا افزایش طعم (ترش) که در آن اسید سیتریک ارائه نشده بود، رخ داد، در حالی که تقویت چشایی لیمو ترش جهرم فقط در آزمایش 3 ایجاد شد.

(v) این نتایج برهمکنش‌های چندکیفی بسیار بیشتری را بین اسید سیتریک و لیمو نسبت به ساکارز و لیمو نشان می‌دهند، همانطور که از نقش تجربه متفاوت انتظار داشتیم، با توجه به ارتباط ثابت لیمو طعم دهنده ها و اسید سیتریک در غذاها و نوشیدنی های ساخته شده از لیمو.

باید گفت طعم‌دهنده‌هایی مانند عصاره لیمو ترش چهار فصل که گیرنده‌های بویایی را فعال می‌کنند نیز ممکن است ویژگی‌های طعمی مانند ترش و شیرین را که معمولاً چشایی تلقی می‌شوند.

 • منابع:
  1. Interactions of Lemon, Sucrose and Citric Acid in Enhancing Citrus, Sweet and Sour Flavors
 • تبلیغات: 
  1. پیش بینی‌های افراد مشهور در مورد دلایل جنگ جهانی سوم!
  2. پرواز شتری که بال نداشت از افسانه تا واقعیت!
  3. استفاده از هواکش در یک عملیات تروریستی!
  4. با رب پوست صورت خود را شفاف کنید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.